Git od podstaw

Prawdopodobnie najbardziej kompleksowy kurs Gita po polsku

 

Jeżeli chcesz:

✓ nauczyć się biegle korzystać z Gita i zdobyć jedną z najważniejszych umiejętności w arsenale współczesnego programisty

przećwiczyć w praktyce dziesiątki scenariuszy pojawiających się podczas codziennej pracy z Gitem

✓ dowiedzieć się jak stworzyć atrakcyjne portfolio na GitHubie i tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy

 

To jesteś we właściwym miejscu.

 

.

94% programistów używa Gita

Git to zdecydowanie najpopularniejsze narzędzie używane przez programistów na całym świecie.

Wyniki ankiety Stack Overflow nie pozostawiają żadnych złudzeń – drugiego takiego narzędzia jak Git nie ma. To dzisiaj absolutny standard w branży IT, system kontroli wersji, który praktycznie wyparł poprzednie rozwiązania tego typu.

Z Gita korzysta aż 94% wszystkich programistów, także bez względu na to, z jakimi technologiami pracujesz, w jakim języku programujesz oraz na jakim etapie programistycznej drogi jesteś, Gita po prostu musisz znać.

Jak będzie wyglądał kurs?

Kurs oparty będzie na jak największej ilości praktyki. Całość składać będzie się z kilkunastu godzin materiałów wideo, ćwiczeń oraz praktycznych przykładów. Dodatkowym atutem kursu będzie odrębny moduł poświęcony budowaniu atrakcyjnego dla rekruterów portfolio oraz profilu w serwisie GitHub. Szczegółowy plan kursu pojawi się wkrótce.

Czy to kurs dla mnie?

Jeżeli zajmujesz się programowaniem, a jednocześnie nie nazywasz siebie (jeszcze) ekspertem od Gita, to prawdopodobnie tak 🙂

Nie chcę, żeby zabrzmiało to banalnie, ale przygotowałem kurs w taki sposób, aby był on odpowiedni zarówno dla osób, które programują już od jakiegoś czasu i chciałyby pogłębić swoją wiedzę z Gita, jak i dla osób, które w programowaniu dopiero stawiają pierwsze kroki.

Ale taki też jest Git – z jednej strony ma ogromne możliwości i im dłużej z nim pracujemy, tym więcej tych funkcjonalności odkrywamy, ale z drugiej strony sama idea jego działania jest naprawdę bardzo prosta. Dlatego też warto z nim się zapoznać już na samym początku przygody z programowaniem 🙂

Kto jest autorem kursu?

Nazywam się Kamil Brzeziński i od trzech lat prowadzę w serwisie YouTube popularny kanał o programowaniu Jak nauczyć się programowania, na którym w prostych słowach opowiadam o programowaniu.